Anasayfa

EURAVON Kapanış Konferansı Haberi

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi tarafından yürütülüp Avrupa Birliği Erasmus+ programı tarafından desteklenen Euravon Projesinin Kapanış Konferansı Çukurambar Holiday Inn Hotelde gerçekleşti.
Konferansın açılış konuşmasını yapan Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Rektörü Prof Dr Metin Doğan, gençlere yönelik gerçekleştirilen projelerden duyduğu mutluluğu belirtip, partner ülke temsilcilerine ve koordinasyon ekibine teşekkürlerini iletti.
Türkiye’den Ankara Yıldırım Beyazıt Üniveristesi, ÇASGEM ve UBITED; Bulgaristan’dan, Inter Projects ve Marie Curie Association; Güney Kıbrıs Rum Yönetimi’nden IKME ve Hollanda’dan Edos Foundation olmak üzere 7 farklı ortakla gerçekleştirilen projenin kapanış konferansında proje koordinatörü Doç Dr Abdülkadir Hızıroğlu projedeki amaçlarının gönüllü hizmet deneyimleri sırasında resmi ya da örgün olmayan öğrenme yoluyla edinilen çapraz yetkinliklerin izlenmesi, tanınması ve sertifikasyonunu sağlanması ve bu sektöre AB hareketliliğini transfer etmeyi sağlayan sistematik bir araç oluşturulması olduğunu belirtti.
2 yıllık süre içinde Bulgaristan , Güney Kıbrıs Rum Yönetimi ve Türkiye’de yapılan hareketlilik faaliyetleriyle proje ortağı olan ülkelerden gönüllü gençlerin bir araya getirilerek , gençler arasında oluşan dostluk bağlarıyla tecrübe aktarımı gerçekleştirdiklerini ekleyen Hızıroğlu gönüllü gençlerede çesitli tavsiyelerde bulundu. Proje partnerlerinin kendi ülkelerinde ve proje kapsamında gönüllere yönelik yaptıkları faaliyetlerin sunumuyla devam eden konferans , gençlerle interaktif olarak gerçekleşen panellerle sonlanırken Türkiye, Bulgaristan, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi, Romanya ve Polonya’dan konferansa gelen katılımcıların euravon.ybu.edu.tr adresinde hizmete sunulan sistemden ve eğitim modüllerinden memnun oldukları gözlendi.

EURAVON Final Conference Contents

EURAVON Final Conference Videos

EURAVON sitesine hoşgeldiniz!

  • EURAVON (Gönüllü Sivil Hizmetinden Kaynaklanan resmi ya da örgün olmayan Gençlik Öğrenmelerinin Tanınması ve Doğrulanması İçin Avrupa Sistemi) projesi 4 farklı ülkeden (Türkiye, Bulgaristan, Kıbrıs ve Hollanda) 7 ortak kuruluş tarafından gerçekleştirilecek, Erasmus + programı altında (KA2- Gençlik İçin Stratejik Ortaklık ) Avrupa Birliği tarafından finanse edilen bir projedir.
  • EURAVON; gönüllü hizmet deneyimleri sırasında resmi ya da örgün olmayan öğrenme yoluyla edinilen çapraz yetkinliklerin izlenmesi, tanınması ve sertifikasyonu ve bu sektöre AB hareketliliğini transfer etmeyi sağlayan sistematik bir araç oluşturmayı amaçlamaktadır

*************************************************************************

EURAVON Piloting Türkiye

Programımıza başvurmak için https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScY3R_-J1CP8OcJIwxkTFClYhld3szKlvb-QBSpf4Mrmmdb6A/viewform linkteki formu doldurabilirsiniz.
Not : Programımız kontenjanlarla sınırlı olup ,daha sonra e posta yoluyla duyurulacak merkezi bir yerden servis kaldırılacaktır.

 

14729200_1120173988051010_2540278199852034248_n

*************************************************************************

EURAVON Kapanış Konferansı Programı aşağıda sunulmuştur. Katılım için ŞİMDİ KAYDOL bölümündeki katılım formunu doldurmayı unutmayınız.

 

9 Kasım  2016 – Çarşamba / 09.00 – 15.00

Holiday Inn Cukurambar ( İsçi Blokları Mah. 1484 Sk., No. 3 Çankaya, Ankara )

 

euravon_closing_tr

Euravon Anketlerinin Süresi Doldu

EURAVON anketleri artık mevcut değildir. Desteğiniz ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Devam

EURAVON sitesine hoşgeldiniz!

EEURAVON (Gönüllü Sivil Hizmetinden Kaynaklanan resmi ya da örgün olmayan Gençlik Öğrenmelerinin Tanınması ve Doğrulanması İçin Avrupa Sistemi) projesi 4 farklı ülkeden (Türkiye, Bulgaristan, Kıbrıs ve Hollanda) 7 ortak kuruluş tarafından gerçekleştirilecek, Erasmus + programı altında (KA2- Gençlik İçin Stratejik Ortaklık ) Avrupa Birliği tarafından finanse edilen bir projedir. EURAVON; gönüllü hizmet deneyimleri sırasında resmi …

Devam